Zaproszenie do udziału w bezpłatnej międzynarodowej szkole letniej

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej międzynarodowej szkole letniej "In Between?", która koncentruje się na badaniu terenów pogranicznych we współczesnej Europie oraz ich skomplikowanej historii i pamięci.
W tym roku projekt odbędzie się w dniach 2-13 września 2024 r . w Polsce, Estonii i Finlandii .
Studenci wezmą udział w warsztatach z historii mówionej, nagrywania dźwięku i tworzenia podcastów. Następnie uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, z których każda uda się do jednego z regionów przygranicznych - estońsko-fińskiej granicy morskiej lub na Mazury. Podczas tygodniowych wyjazdów studyjnych poznają historię i wyjątkowość regionów poprzez wycieczki z przewodnikiem, spotkania z lokalnymi ekspertami i wywiady z mieszkańcami. Wyniki swoich badań studenci zaprezentują w formie krótkiego podcastu artystycznego.
Zapraszamy do składania aplikacji studentów kierunków humanistycznych i artystycznych w wieku 18-26 lat .
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 maja 2024 r.
Więcej szczegółów na temat programu można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Z wyrazami szacunku,
Julia Machnowska