Wydział Nauk o Kulturze

Podlaski Instytut Kultury ogłasza konkurs literacki "Tutaj jestem"

Podlaski Instytut Kultury ogłasza konkurs literacki "Tutaj jestem"

To już trzynasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu - szansa dla osób amatorsko piszących prozę i poezję, autorów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskiego wydawnictwa z numerem ISBN. Warto spróbować, bo to okazja by skonfrontować swoje prace z opinią profesjonalnego jury, a nagrodą jest wydanie najlepszej publikacji w formie książki. Wybrana przez jurorów praca zostanie zredagowana, opracowana graficznie i wydrukowana, a autor otrzyma 200 egzemplarzy swojej publikacji.
Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich tych, którzy piszą do szuflady. Myślę, że warto swoje prace z tej szuflady wyjąć, przesłać do nas, choćby po to, by dowiedzieć się, co warto zmienić w swojej twórczości, na co zwrócić uwagę. No a jeśli praca zwycięży, to będzie to ogromna zachęta, by pisać dalej, rozwijać się literacko – zaprasza Barbara Popławska, koordynatorka konkursu z PIK.
PIK czeka na prace do końca maja. Jury przy ocenianiu prac będzie oceniać umiejętność pisania, sposób ujęcia tematu, kreatywność, a dodatkowym atutem będą zawarte w utworach akcenty związane z województwem podlaskim.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku: www.pikpodlaskie.pl

Pozdrawiam i zapraszam

Joanna Gaweł
Kierownik Działu Promocji
tel. 85 740 37 22, kom. 509 523 277
j.gawel@pikpodlaskie.pl