Zaproszenie na wernisaż wystawy fotografii Gracjana Kubisa

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

w imieniu studentów II roku kulturoznawstwa (st. lic.) zapraszam serdecznie na organizowany przez nich wernisaż wystawy fotografii Gracjana Kubisa. To ich pierwsza samodzielnie zorganizowana wystawa, a i autor zdecydował się po raz pierwszy przedstawić swoje prace szerszemu gronu odbiorców. Studentom, dzięki uprzejmości Dyrektor Biblioteki UKW, dr Aldonie Chlewickiej-Mączyńskiej, została udostępniona przestrzeń na parterze (dawna Wypożyczalnia). Mam nadzieję, że miejsce to zostanie przez nich wykorzystane, wypełni je ich młodzieńcza energia i służyć będzie budowaniu wspólnoty - jeśli nie uniwersyteckiej, to instytutowej. Podczas prowadzonych przeze mnie zajęć z Marketingu w kulturze i Projektowania w kulturze zrodził się pomysł założenia zespołu o nazwie Elizjum Kulturalne UKW https://www.facebook.com/search/top?q=elizjum%20kulturalne%20ukw Obszar działań różnorodny, co m.in. dowodem na potrzebę aktywnego uczestniczenia w kulturze. Być może studenci będą kontynuować działania podejmowane wiele lat temu przez studentów polonistyki i kulturoznawstwa (PESTKA, UKT Róża Wiatrów czy Kulturalni UKW). Oby im się udało.

Aleksandra Norkowska