Relacja z wyjazdu studyjnego Koła Awangardystów (Uniwersytet Łódzki) do Bydgoszczy

W dniach 27-28.09.2021 odbył się wyjazd studyjny dla członków Koła Naukowego Awangardystów (Uniwersytet Łódzki, opiekun Koła: dr Ernest Kuczyński) pt. Bydgoszcz – miasto na styku kultur i języków. Część programu imprezy (w tym wykład i spacer krajoznawczy) przygotował pracownik Instytutu Nauk o Kulturze, dr hab. Krzysztof Okoński, prof. uczelni.
Plan pobytu obejmował zwiedzanie terenu kampusu UKW wraz z udziałem w wykładzie pt. „Migracje jako element życia kulturalnego w Niemczech. Spojrzenie na dorobek twórców o polskich i tureckich korzeniach” oraz spacer krajoznawczy pt. Śladami polskiej, niemieckiej, żydowskiej i ukraińskiej obecności w Bydgoszczy. W trakcie spaceru uczestnicy wyjazdu zapoznali się z historią i obecnym znaczeniem wybranych miejsc i obiektów, a następnie wysłuchali  fragmentów utworów literackich autorstwa polskich, niemieckich i żydowskich pisarzy i poetów, opisujących Bydgoszcz i Bromberg. Szczegółowa relacja i galeria zdjęć na stronie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ.