Pracownicy Instytutu Nauk o Kulturze w programie TVP Bydgoszcz

Dr hab. Mariusz Guzek, prof. uczelni i dr hab. Krzysztof Okoński wystąpili 15 listopada 2019 w programie z cyklu "Lekcja historii", realizowanym przez TVP3 Bydgoszcz i poświęconym biografii oraz  twórczości Tadeusza Nowakowskiego.

Zapowiedź odcinka na stronie TVP3 Bydgoszcz:

"Bohaterem najbliższego programu będzie Tadeusz Nowakowski, polski pisarz emigracyjny, dziennikarz Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Uczestnik kampanii wrześniowej i były więzień hitlerowskich obozów koncentracyjnych. W swojej twórczości literackiej poruszał problematykę trudnych polsko-niemieckich obrachunków historycznych. Zasłynął powieścią „Obóz Wszystkich Świętych”: akcję umieścił w obozie dla przesiedleńców w Niemczech i w Bydgoszczy - mieście swojej młodości. Nowakowski był honorowym obywatelem Olsztyna i Bydgoszczy".

Link do video:https://bydgoszcz.tvp.pl/45354704/lekcja-historii-15112019